До 29 листопада майбутні учасники олімпіади знайомляться з описом завдань ІІ етапу й виробляють навички взаємодії з системою подання і перевірки розв'язків завдань. Для цього кожному учаснику потрібно самостійно, використовуючи настанови:
Цю систему подання і перевірки розв'язків буде використано на ІІІ і IV етапах Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформатики у 2025 році.
Примітка. Використані на цьому кроці облікові записи й паролі не буде використано при проведенні ІІ етапу олімпіади з інформатики.
З 15 листопада по 22 листопада включно майбутні учасники олімпіади (самостійно або з допомогою вчителя) заповнюють форму анкети учасника. Заповнення і надсилання анкети означає згоду учасника та його батьків чи опікунів на опрацювання й оприлюднення внесених персональних даних (крім електронної адреси і даних про того, хто підготував учасника до олімпіади) у відомостях про результати олімпіади.
Учасник, який бере участь у змаганні дистанційно, бо на момент проведення олімпіади перебуває закордоном, крім заповнення форми анкети:
надсилає на адресу rudykob@gmail.com скани/світлини документів, які підтверджують навчання у закладі, розташованому в Києві і своє перебування закордоном (довідка про навчання у закордонному навчальному закладі, свідоцтво про надання притулку, тощо);
дотримується Умов забезпечення дотримання принципу академічної доброчесності при проведення інтелектуальних змагань у дистанційному форматі під час олімпіади
погоджується з тим, що його відео буде доступне всім учасникам для перегляду і подання скарг на порушення принципу академічної доброчесності. Посилання на відео буде у коментарі до клітини стовпчика Прізвище.
23 листопада на вказані учасниками електронні адреси буде надіслано повідомлення про уснішну реєстрацію і список зареєстрованих учасників для перевірки учасниками правильності внесених даних. При відсутності у поштовій скринці повідомлення чи виявленні помилок у внесених даних учасник повинен негайно (ще 25 листопада!) повідомити про це електронним листом на адресу rudykob@gmail.com.
30 листопада до 19.00 на електронні адреси, вказані при реєстрації, учасники отримають про місце проведення, № кабінету та № комп'ютера кожного учасника. Наступного дня кожний зареєстрований учасник зможе взяти участь в олімпіаді лише у вказаному місці.
1 грудня:
до 9.30 учасники прибувають на місце проведення з попередньо надісланими даними та паспортом або учнівським квитком і свідоцтвом про народження;
з 9.30 до 9.50 учасники:
У разі використання учасником програмного забезпечення, відмінного від передбаченого Умовами проведення ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад у місті Києві (тобто Code Blocks з MinGW, Free Pascal, Python 3.* з IDLE або Java з Eclipse або NetBbeans), він використовує компілятор сервера олімпіади;
з 9.50 до 10.00 учасники отримують від чергового в кабінеті роздруковані дані про точку входження, обліковий запис, паролем для входження у змагання й під'єднується до змагання;
з 10.00 до 15.00 учасники завантажують тексти завдань на свій ПК, знайомляться з умовами завдань, виконують їх, надсилають розв'язки для перевірки, отримують повідомлення про результат перевірки (кількість набраних балів за найкращий розв'язок). У разі потреби задають питання щодо тлумачення умови й отримують на них відповіді, використовуючи систему подання й перевірки робіт. Учасники несуть повну відповідальність за своєчасність подання своїх розв'язків. При безперебійній роботі сервера після закінчення роботи учасник вимикає свій комп'ютер і виходить із закладу місця проведення.
з 15.00 до 15.05 у разі збою у роботі сервера з 14.45 до 15.00 (і лише у цьому випадку) учасники залишають на стільниці (робочому столі) теку, назва якої збігається з обліковим записом учасника і не вимикає комп'ютер. Тека має містити лише нездані файли-розв'язки, назви яких збігаються з першими літерами назв відповідних задач: A, Б, В .... Якщо таких файлів немає, теку не створювати, а одразу вимикати комп'ютер. Після цього учасники виходять із закладу місця проведення.
з 15.05 до 16.00 у разі збою у роботі сервера з 14.45 до 15.00 (і лише у цьому випадку) черговий системний адміністратор збирає всі теки незданими файлами-розв'язками з в архів формату zip або 7z і надсилає на адресу rudykob@gmail.com для подальшого подання на сервер.
У разі оголошення повітряної тривоги всі учасники негайно (30 секунд на вихід усіх з аудиторії) йдуть у сховище, прихопивши з собою свої документи, харчі й напої, перебувають у сховищі й повертаються на робочі місця після припинення тривоги. І все це роблять мовчки. У цьому випадку час подання розв'язків буде подовжено на тривалість тривоги + 5 хвилин.
У разі відключення енергопостачання при відсутності безперебійного альтернативного енергопостачання всі учасники негайно припиняють роботу, у тому числі й на папері, відсуваються від столу й чекають на відновлення живлення. Після відновлення живлення учасники продовжують роботу у звичайному режимі або режимі дорішування з тією самою точкою приєднання. Попри те, що у змаганні буде написано "дорішування", спроби будуть зараховані: час заліку результатів буде подовжено на час відсутності енергопостачання у закладі з відповідним зсувом у часі моменту припинення змагання й наступних дій.
Учасника позбавляють права участі в олімпіаді за:
запізнення більше ніж на годину після призначеного часу, тобто після 10:30;
правопорушення;
порушення правил техніки безпеки;
наявність на робочому місці під час виконання завдань засобів комунікації, сторонніх електронних носіїв інформації, друкованих чи рукописних матеріалів, не передбачених чинним Порядком проведення;
спілкування з іншими учасниками чи передачу записок під час виконання завдань, під час можливої повітряної тривоги та на шляху від сховища;
спробу змінити налаштування комп’ютера (в тому числі через BIOS) чи втрутитися у роботу системи тестування чи використати авторські вихідні файли при тестуванні;
порушення правил, повідомленою системою тестування online.
2 грудня учасникам буде надіслано посилання на таблицю результатів, архів робіт учасників, архів вхідних та еталонів вихідних файлів, опис ідей розв'язання.
3 грудня до 10.00 учасники можуть надіслати апеляційні заяви щодо коректності умов завдань чи тестів на адресу rudykob@gmail.com.
5 грудня до 10.00 буде надано відповіді на всі апеляційні заяви учасників.
8 грудня буде підведено підсумки ІІ етапу олімпіади, а результати надіслано на електронні адреси учасників.
Порядок формування якісного складу учасників ІІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформатики у зв'язку з проведенням ІІ етапу за єдиними завданнями, автоматизованою перевіркою в одних умовах, відсутністю журі у районах міста Києва буде таким (вказано у порядку пріоритетності):
критерієм відбору до участі у ІІІ етапі є кількість набраних балів;
кількість учасників ІІІ етапу від кожної паралелі пропорційна кількості учасників ІІ етапу цієї паралелі у всьому місті;
загальна кількість учасників ІІІ етапу не перевищує максимально можливу кількість учасників ІІІ етапу, передбачену чинними нормативними документами (140 для інформатики без урахування УФМЛ). Якщо є така можливість (достатня кількість переможців ІІ етапу), ці кількості мають збігатися.
Додатково до цього за рішенням організаційного комітету за попереднім погодженням учасниками ІІІ етапу можуть стати ті учні, які на момент проведення ІІ етапу брали участь у міжнародних інтелектуальних змаганнях зі споріднених дисциплін (математика, інформатика, інформаційні технології) з документальним підтвердженням на сайті організаторів.