До 29 листопада майбутні учасники олімпіади знайомляться з описом завдань ІІ етапу й виробляють навички взаємодії з системою подання і перевірки розв'язків завдань. Для цього кожному учаснику потрібно самостійно, використовуючи настанови:
Цю систему подання і перевірки розв'язків буде використано на ІІІ і IV етапах Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформатики у 2025 році.
Примітка. Використані на цьому кроці облікові записи й паролі не буде використано при проведенні ІІ етапу олімпіади з інформатики.
З 15 листопада по 22 листопада включно майбутні учасники олімпіади (самостійно або з допомогою вчителя) заповнюють форму анкети учасника. Заповнення і надсилання анкети означає згоду учасника та його батьків чи опікунів на опрацювання й оприлюднення внесених персональних даних (крім електронної адреси і даних про того, хто підготував учасника до олімпіади) у відомостях про результати олімпіади.
23 листопада на вказані учасниками електронні адреси надіслано повідомлення про уснішну реєстрацію і список зареєстрованих учасників для перевірки учасниками правильності внесених даних. При відсутності у поштовій скринці повідомлення чи виявленні помилок у внесених даних учасник повинен негайно (ще 23 листопада!) повідомити про це електронним листом на адресу rudykob@gmail.com.
6 грудня до 19.00 на вказані учасниками електронні адреси буде надіслано повідомлення про точку входження, обліковий запис, пароль і код доступу.
7 грудня:
з 14.50 до 15.00 учасники під'єднується до змагання за повідомленими їм точкою входження, своїм обліковим записом і паролем для входження у змагання;
з 15.00 до 20.00 учасники завантажують тексти завдань на свій ПК, знайомляться з умовами завдань, виконують їх, надсилають розв'язки для перевірки, отримують повідомлення про результат перевірки (кількість набраних балів за найкращий розв'язок). У разі потреби задають питання щодо тлумачення умови й отримують на них відповіді, використовуючи систему подання й перевірки робіт. Учасники несуть повну відповідальність за своєчасність подання своїх розв'язків;
з 20.00 до 20.05 у разі збою у роботі сервера з 19.45 до 20.00 (і лише у цьому випадку) учасники надсилають на адресу rudykob@gmail.com електронного листа з темою, що збігається з обліковим записом, і приєднаними розв'язками, які учасник не зміг подати на сервер з 19.45 до 20.00. Роботи, не подані своєчасно, не буде долучено до архіву робіт учасників, поданих на перевірку, незалежно від причини.
8 грудня учасникам буде надіслано посилання на таблицю результатів, архів робіт учасників, архів вхідних та еталонів вихідних файлів, опис ідей розв'язання.
9 грудня до 10.00 учасники можуть надіслати апеляційні заяви щодо коректності умов завдань чи тестів на адресу rudykob@gmail.com.
11 грудня до 10.00 буде надано відповіді на всі апеляційні заяви учасників.
14 грудня буде підведено підсумки ІІ етапу олімпіади, а результати надіслано на електронні адреси учасників.
Порядок формування якісного складу учасників ІІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформатики у зв'язку з проведенням ІІ етапу за єдиними завданнями, автоматизованою перевіркою в одних умовах, відсутністю журі у районах міста Києва буде таким (вказано у порядку пріоритетності):
критерієм відбору до участі у ІІІ етапі є кількість набраних балів;
кількість учасників ІІІ етапу від кожної паралелі пропорційна кількості учасників ІІ етапу цієї паралелі у всьому місті;
загальна кількість учасників ІІІ етапу не перевищує максимально можливу кількість учасників ІІІ етапу, передбачену чинними нормативними документами (140 для інформатики без урахування УФМЛ). Якщо є така можливість (достатня кількість переможців ІІ етапу), ці кількості мають збігатися.
Додатково до цього за рішенням організаційного комітету за попереднім погодженням учасниками ІІІ етапу можуть стати ті учні, які на момент проведення ІІ етапу брали участь у міжнародних інтелектуальних змаганнях зі споріднених дисциплін (математика, інформатика, інформаційні технології) з документальним підтвердженням на сайті організаторів.