Науково-методичний центр видавничої діяльності Київського університету імені Бориса Грінченка видав посібник
«Спеціальний курс «Прикладна математика» й олімпіада з інформатики у місті Києві у 2004-2005 навчальному році»,
якому надано гриф Міністерства освіти і науки України «Рекомендовано Міністерством освіти і науки України» (лист МОН від 17.06.08 № 1/11-2553).
Автор — Рудик Олександр Борисович, кандидат фізико-математичних наук, доцент Київського університету імені Бориса Грінченка.
Рецензенти:
Дорошенко Юрій Олександрович, доктор технічних наук, завідувач лабораторії навчання інформатики Інституту педагогіки Академії педагогічних наук України;
Овсієнко Сергій Адамович, кандидат фізико-математичних наук доцент, механіко-математичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка;
Скляр Ірина Вільївна, Заслужений вчитель України, вчитель-методист Українського фізико-математичного ліцею Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Обсяг: 262 сторінки формату А5, 10 pt.
Структура і зміст: посібник складається з 4 розділів.
У розділі 1 викладено мету і зміст спеціального курсу «Прикладна математика» — курсу підготовки до участі в олімпіадах з інформатики, подано умови базових задач курсу і перелік літератури.
У розділі 2 подано авторське розв'язання більшості базових задач мовою Turbo Pascal 7.0. Як правило, математична модель і
алгоритм розв'язання легко й однозначно відновлюються за текстом поданої прокоментованої програми. Для складних задач вміщено детальний опис моделі (теоретичні відомості) й алгоритм. Крім розв'язання базових задач вміщено умови та розв'язання деяких задач учнівських олімпіад з інформатики минулих років. Ці задачі відповідають рівню базових задач і
допомагають повніше висвітлити програму спеціального курсу.
У розділі 3 подано орієнтовні умови завдань ІІ (районного) етапу олімпіади з інформатики у місті Києві у 2004-2005 навчальному році, опис тестів, ідеї розв'язання і авторське розв'зання мовою Turbo Pascal 7.0. Цей етап проведено за один практичний тур тривалістю 5 астрономічних годин.
У розділі 4 подано умови завдань ІІІ (міського) етапу олімпіади з інформатики у місті Києві у 2004-2005 навчальному році, опис тестів, ідеї розв'язання і авторське розв'зання мовою Turbo Pascal 7.0. Цей етап проведено за два практичні тури тривалістю 5 астрономічних годин, розділені одним тижнем. На кожний тур виносилося по три завдання (1-3 і 4-6).
Розділи 3-4 демонструють втілення ідей запропонованого спеціального курсу на рівні змісту олімпіадних завдань. У тому числі досліджено подання груп рухів, що зберігають правильні многогранники, розв'язано задачу перебору і побудови зображень одноколірних розгорток многогранників, грані яких — правильні многокутники. Таким чином на рівні програмної реалізації здійснено вивчення подань груп підстановок, що є основою до вивчення й використання леми Коші — Фробеніуса (Бернсайда) й теореми Редфілда — Пойа.
Посібник призначено для учнів класів з поглибленим вивченням математики, учасників олімпіад з інформатики (учнівських і студентських), студентів математичних спеціальностей.
Макет: створено автором за допомогою видавничої системи LaTeX.